מה הסיפור?

זימנו אותך לראיון?את מוכנה ומזומנה לראיון הזה. עשית חזרות על נאום המעלית שלך וגם על ההצגה העצמית המלאה - אפילו מול המראה. 
ואז, כשמגיע הראיון והפגישה מתחילה, את מרגישה בטוחה ורגועה. עד שהמראיין מתקיל אותך עם שאלות מסוג: "ספרי לי על תקופה שבה..."
פתאום הפה שלך מתייבש, המוח ריק, לא התכוננתי עם דוגמאות… 

כן, הבקשות הללו לדוגמאות מהעבר - הידועות גם בתור שאלות ראיון התנהגותיות - לא תמיד אהודות. אבל, הן גם חלק נפוץ ביותר בתהליך הראיון.
להלן חמשת הנושאים המרכזיים שכדאי לך לוודא שהם בארסנל שלך. הם כלליים מספיק כדי שניתן יהיה להשתמש בהם למגוון שאלות, אבל בזמן אמת, ספציפיים כדי שהמראיין ירגיש שהוא מקבל תשובה טובה ומלאת פרטים.1. ספרי על בעיה שפתרת
סביר להניח שראית את המונח "פתרון בעיות" שמופיע בתור מיומנות רצויה כמעט בכל תיאור תפקיד שקראת. אבל כל אחד יכול פשוט לומר את זה על עצמו. ההוכחה נמצאת בדוגמה, אז את צריכה להיות מוכנה להסביר איך באמת את משתמשת במיומנות הזו.
האם פתרת פעם קונפליקט בין שתי חברות צוות שעבדת איתן? האם פעם הצלחת למצוא פיתרון של הרגע האחרון אחרי שהתכנון המקורי לא הצליח בשעה 11 בלילה לפני דדליין?
נסי לחפור אחורה בניסיון או בלימודים שלך כדי למצוא דוגמה שמראה שאת פותרת בעיות ביצירתיות, בעלת תושייה ומוטיבציה. 2. כיצד התגברת על אתגר
העבודה מלאה באתגרים. בין אם את צריכה להתנהל בתקשורת מסובכת עם המנהל שלך או שנתקעת עם פרויקט קשה ביותר, חשוב להראות שאת לא ממהרת לוותר באתגר.
אני בטוחה שיש לך הרבה סיפורים על אתגרים מעוררי השראה מהחיים באופן כללי, אבל מראיינים לא מחפשים עלילת סרט סוחטת דמעות.
תני דוגמה מהחיים האמיתיים שלך, כשמשהו עמד בדרכך - מה עשית כדי להתגבר עליו. 
לדוגמה, אולי עבדת בשתי משרות חלקיות כדי להתמקצע במשהו במקביל לעבודה. או שאולי צלחת פרויקט ענק בדדליין צפוף עד בלתי אפשרי. אלו דוגמאות נהדרות שמוכיחות יוזמה והתגברות על אתגרים.3. איזו טעות עשית?
כולנו טועים - אף אחד לא מושלם. ומראיינים יודעים שאת לא יוצאת דופן. אבל, מה שחשוב להם הוא איך את מגיבה לטעויות שלך. האם את מתעלמת, או שאתה מטפלת בהן בבגרות?
אנחנו טועים כל הזמן, כנראה שלא יהיה לך קשה לחשוב על מגוון רחב של טעויות לבחירה. אבל, כמובן שתהיי קצת סלקטיבית לגבי מה שאת בוחרת לשתף. את בודאי לא רוצה לספר למראיין על הפעם שבה שלחת בטעות מייל ביקורתי על הבוס שלך לכל החברה במקום למישהו אחר...
במקום זאת, חשבי על טעות קלה יותר שעשית במקום העבודה (למשל, לא משהו כמו הדלפת מסמכים פנימיים למתחרים). הסבירי בקצרה את המצב, ולאחר מכן דברי על כל מה שעשית כדי לתקן את הבעיה. זכרי שהדגש של הסיפור הזה לא צריך להיות על הטעות האמיתית שעשית - אלא על הצעדים שנקטת מיד כדי לתקן אותה, ולאחר מכן על מה שלמדת ממנה.4. איך את כמובילה
"מנהיגות" היא אחת מהבאזוורדס של ראיון עבודה. במיוחד אם את מגישה מועמדות לתפקיד ניהולי, את רוצה להיות בטוחה שיש לך לפחות כמה דוגמאות לכישורי המנהיגות שלך.
אולי בעבר הובלת את הצוות שלך להישגים גבוהים במיוחד. אולי ריכזת אירוע מוצלח במיוחד בחברה. או, אולי היית אחראית להרים תוכנית למחנה קיץ של 3 ימים בסמינר.
אם את יכולה למצוא זמן שבו הובלת משהו בהצלחה וראית תוצאות מוצלחות, תהיי מוכנה לספר למראיין שלך על יכולת ההובלה והמנהיגות שלך.5. איך את בעבודת צוות
כפי שאת בטח יודעת, שיתוף פעולה בצוות במקום העבודה הוא אחד הדברים החשובים. אז את צריכה להוכיח שאת יודעת להתנהל כך.
אילו סוגי דוגמאות את יכולה להביא? כמעט כל הזדמנות שבה עבדת ביעילות עם אנשים תתאים. את יכולה לדבר על פרויקט ענק שהיית חלק ממנו או לספר על ההתנדבות שלך בועד עובדים. כל עוד הדוגמה שלך מראה שאת מבינה לא רק איך לשתף פעולה, אלא למה זה כל כך חשוב (הרבה מוחות יותר טובים ממוח אחד) - זה מצוין.
לכן, בחרי זמן שבו עבדת עם אחרים - וחשוב מכך, כשעבדת טוב עם אחרים - וספרי על כך למראיין.הכיני את חמשת הסיפורים האלה, ובעז"ה אני בטוחה שתצליחי בראיון הבא שלך!


אם את צריכה עזרה בגיבוש הסיפורים ובהכנה לראיון באופן כללי -
דברי איתי ונתאם פגישה אישית לעבוד על זה.


בהצלחה מרובה,

ברכי שפירו

מומחית בליווי נשים חרדיות למציאת עבודה

052-7646237 | [email protected]