קורוגע >> הרב רייך שליט"א בדברי חיזוק

 

בימים אלו בהם העולם מתבודד ונפרד,

כמה נפלאה המסגרת הזו שבה נשות ישראל העמלות לפרנסתן

מתאחדות בפורום המיוחד הזה ללב אחד,

לב שרוצה בימים האלו יותר מתמיד להתחזק להתרומם ולדעת.

יזכנו ה' שאכן יהיו הדברים מרוממים ומחזקים ונזכה לא רק לדעת אלא גם לעשות.

 

"וידע כל פעול כי אתה פעלתו: ויבין כל יצור כי אתה יצרתו:

ויאמר כל אשר נשמה באפו: ה' אלוקי ישראל מלך ומלכותו בכל משלה"

 

 

"ה' אלוקי ישראל מלך ומלכותו בכל משלה"

בראש השנה, כשבקשתי את הבקשה הנפלאה הזאת לא יכולתי להעלות על דעתי שגרגר קטן אחד בעולמו של הקב"ה-קורונה, יעצור את כל העולם, על כל יושביו ומנהיגיו, ויקרב אותנו עד מרחק נגיעה מהתגשמות המשאלה הזו.

בימים אלו העולם מתנדנד כמו שיכור - מבולבל ומסובך, לא יודע מה ילד יום, לא יודע עדיין לאן פניו מועדות.

אם היו אומרים לי לפני שנה, שאחרי פורים תש"פ יסגרו את שדה התעופה של מדינת ישראל ושל ארה"ב ובעצם של כל העולם, ומיליוני אנשים בעולם לא ייצאו מפתח ביתם, תחבורה ציבורית תושבת ולימודים יופסקו, הייתי מנחש אחת מ-3 אפשרויות או שפרצה מלחמת העולם השלישית, או שנפל מטאור או כוכב על כדור הארץ והרעיד את אמות הסיפים, או שמשיח הגיע.

מכל שלושת האפשרויות הללו, האפשרות האחרונה היא הקרובה ביותר למציאות. לא פרצה מלחמת עולם, וגם לא רעידת אדמה - פעמי המשיח נשמעים גם לכבדי השמיעה שבינינו.

אני חושב שאף אדם על כדור הארץ לא יכל לדמיין את המציאות של ימינו, רק בורא עולם, "כי הוא לבדו", כמו שאמרנו הבוקר בתפילה "כי הוא לבדו פועל גבורות עושה חדשות", הוא לבדו "אדון הנפלאות", רק הוא יכול ליצור את המצב של ימינו, ולכן רק הוא "בורא רפואות" ויצמיח לנו, בקרוב, ישועות.

כשבאים לדבר על הקורונה, אפשר לראות בכך עונש, אפשר לראות בזה מידה כנגד מידה, הכל יכול להיות, אבל אני אומר שלפני שמביטים על הכאב ועל הצער שיש עכשיו, צריך לראות את המתנה הגדולה. יש כאן מתנה עצומה לכל יושבי תבל, ולנו בני העם היהודי בפרט - גילוי מלכות שמים בעוצמה ובבהירות שכזו שמימות מרדכי ואסתר לא היה גילוי כזה.

טראמפ, אחמדניג'אד מ-אירן, ביבי ומנהיגי סין, כולם מכופפים את קומתם ומרימים ידיים מול הדרת כתרו של הקב"ה. קורונה - חיידק קטן קטן עם חותם של כתר האומר "יש מנהיג לבירה, לעולם, ליושביו ולמנהיגיו, בעל הכוחות כולם".

נכון, יש כאן רעם אדיר שמרעיד את העולם, אבל נלווה עמו ברק עצום עם אור של יד ד', שכל מי שרק רוצה רואה איך כוחו וגבורתו מלא עולם, איך גרגר אבק קטן שעולם גדול חזק וחכם לא יכול עליו הכניס את כל יושבי תבל למצב הזה.

"אין עוד מלבדו", אין שום כח בעולם שיכול להביא למצב כזה מלבד בעל הכוחות כולם המוכתר בכתר עליון. קל מסתתר שברא עולם נעלם, שבו הוא תמיד מסתתר ומעלים את עצמו, גילה את ההסתר והאיר את האמת לכל מי שרק רוצה לראות.

 

 

 

"כתר יתנו לך ה' "

דבר ראשון צריך לדעת ולהכיר שהכל בידי שמים. דוד המלך אומר בתהילים "הרפו ודעו כי אנוכי אלוקים ארום בגויים ארום בארץ".

בעולם יש מושג של הרפיה. אדם לחוץ, שלא יודע מה יהיה, קשה לו פה, קשה לו שם, קח לך אויר, תנשום עמוק, תשחרר לאט, שב רגוע, תעשה הרפיה - אומרים שזה עובד.

עובד או לא אני לא יודע, זה עוזר לפרק זמן. נלחצת שוב? בא תעשה שוב את תרגילי ההרפיה ותנסה קצת להשתחרר.

אינני יודע כמה זה עובד, אבל מה שברור את הבעיות זה לא פותר. הכל נשאר במקום.

 

 

גם לדוד המלך יש תוכנית הרפיה.

"הרפו" אומר דוד המלך "ודעו כי אנוכי אלוקים", תפסיק לנהל את העולם ולדאוג את המחר, ואולי גם את ההיום. תרפה את האחיזה שלך, ותדע "אנוכי אלוקים" דע לך, בעל הכוחות כולם זה אני. יש כוחות בעולם, אבל בעל הבית של הכוחות כולם זה "ה' הוא האלוקים", "אנוכי אלוקים ארום בגוים ארום בארץ" – תכיר, יש מלך בעולם ואין עוד מלבדו, זוהי ההרפיה של דוד המלך. לא הרפיה של הגוף, הרפיה של הראש, הרפיה מתפיסה מוטעית שמביאה את הלחץ.

 

 

 

אז במה עלינו להתחזק?

אנחנו צריכים להחזיר את הקורונה לקב"ה. ונסביר למה כוונתינו.

בשנים האחרונות העולם התקדם בצעדי ענק. זה לא צעדים, זה קפיצות אדירות לא נתפסות. עולם הרפואה, עולם המדע, התחבורה, התעופה, התקשורת, החלל. מעצמות על שולטות ביד נטויה על העולם. מי יכול עלינו? מעצמה צבאית! מעצמה תעשייתית! מעצמה כלכלית!

שמעתי שלפני כמה חודשים טראמפ הודיע על הגבלות ביבוא מסין, וניסה בכך להלחם נגד הכלכלה הסינית, או להציל את הכלכלה של ארצות הברית. נשיא סין התראיין בתקשורת שם ואמר לעם הסיני "ארה"ב רוצה לפגוע בכלכלה הסינית? אנחנו היום מעצמה כלכלית ששום כח בעולם לא יוכל לזעזע אותנו. כל סיני חשב עד לפני כמה שבועות שהוא חי במעצמה העולם. במילים אחרות – כביכול תפסנו את הכתר של הקב"ה.

 

 

 

רבונו של עולם תודה רבה!

בראת עולם? אנחנו מסתדרים כאן בלעדיך. נכון, יש אלוקים, אבל הוא יושב בשמים. כבודו למעלה, כאן למטה יש את הכל, רק אל תפריע.

מגפה? מילה נחשלת בעולם כמו שלנו. אתה מדבר עם אדם מתקדם שיודע למצוא חיסון לכל נגיף, וכתר הרפואה על ראשו.

ואז מגיע בורא העולם ואומר: הכתר בידך, אתה בעל הבית, אתה מסתדר, אתה שולט, אתה מבין ויודע? אז בבקשה - קח את הכתר, קח את הקורונה. לא רעידת אדמה, רק גרגר אבק אני שולח אליך. כן, אתה החכם הגדול באנושות - גרגר קטן מאד, ואני גם יטביע עליו צורה של כתר שתוכל להבין בדיוק מה הוא זועק.

טובי המוחות בעולם על פני כדור הארץ לא מצליחים בינתים, עד שירחם ד', להתמודד מול החייל הקטנצ'יק הזה של הקב"ה שעושה את שליחותו נאמנה. הכל קורס!

עם ישראל רואים כעת שד' הוא האלוקים! אנחנו נחזיר את הקורונה להקב"ה! נגיש לו את הכתר, נכיר במלכותו, ורק במלכותו – פרנסה, בריאות, הצלחה בחיים, החיים עצמם, הכל הכל בידיו, הכל בידי שמים!

 

 

 

"ויתנו לך כתר מלוכה"

אנחנו ניתן לקב"ה את כתר המלוכה לא רק במילים, לא רק בהבנה ובתפיסה ובהשקפה, אלא גם למעשה. זה התכלית שלנו עכשיו. לא רק להחכים ולדעת, אלא בעיקר לעשות.

מה הכוונה לתת להקב"ה את הכתר?

אין לי חשק לעבוד בנתונים המאתגרים כעת בבית, אבל יש מלך, והמלך אמר ואני יעשה.

קשה לי לשמור על אווירה רגועה עם הילדים שכל היום בבית? נכון, אבל המלך מצפה מאיתנו לשלוט. להנהיג את הבית באווירה טובה גם בימים האלו. והוא היחיד שיודע עד כמה קשה לנו עכשיו.

 

 

 

"מלכותו ברצון קבלו עליהם"

כשאנחנו נקבל את מלכותו ברצון, הוא לא יצטרך למלוך עלינו ביד חזקה.

 

והלוואי ונזכה לראות עין בעין את התגשמות הדברים:

"ויקבלו עול מלכותך עליהם

וירוממוך בקהל עם.

וישמעו רחוקים ויבואו.

ויתנו לך כתר מלוכה"

תגובות

Profile picture

תודה על הבאת דברים חמים ומחזקים
יישר כוח


סימוני אהבתי: 0

חנה

תודה רבה על המאמר המחזק!!

אשמח לקרוא עוד מאמרים כתובים - יותר קל להתרכז בזה עכשיו
במיוחד כשהטלפון בדרך כלל תפוס לקוים של חידר וכו'